Sahte Güvenlik Kamerası Nedir?
Sahte Güvenlik Kamerası Nedir?

Sahte Güvenlik Kamerası Nedir?

Güvenlik kameraları davetsiz misafirleri caydırıcı özelliği ile bilinir. Bu sistemler caydırıcı olsa da oldukça maliyetlidir. Bu nedenle çoğu insan sahte güvenlik kamerası alternatiflerini göz önünde bulundurur. Caydırıcı kamera da caydırıcı özellikleri nedeni ile tercih sebebidir.

Sahte Güvenlik Kameraları Avantajları Nelerdir?

Sahte güvenlik kamerası ucuz olmaları nedeni ile insanlar tarafından tercih edilen sistemlerdir. Çalışan bir güvenlik sistemi satın almaktansa sahte kamera sistemleri çok daha uygun fiyatlıdır. Bu kameralar caydırıcı olması nedeni ile de tercih edilir. Görünür bir kamera sisteminin kurulması suçluları caydırıcı özellikleri ile bilinir.
Güvenlik teknolojilerinin gelişmesi nedeni ile sahte güvenlik kamerası normalinden ayırmak imkansızdır. Bu nedenle insanlar fazla maliyetten kaçınmak için bu caydırıcı kamera sistemlerini tercih eder. Günümüzde bu sistemler yaygın bir şekilde kullanılır.

Sahte Güvenlik Kamerası Tercih Edilmeli Mi?

Sahte güvenlik kamerası uygun fiyatlı olması nedeni ile tercih edilir. Bu sistemler gerçek kameralardan çok daha uygun fiyatlıdır. Güçlü bir güvenlik sistemine çok fazla para vermek istemeyen kişiler genelde sahte olanları tercih eder.

Sahte caydırıcı kamera kurulumu son derece kolaydır. Bu kameralar yalnızca görsel amaçla kurulur. Bu nedenle kablo bağlama gibi işlemlere gerek yoktur. Bu kameraların kullanıma uygun hale gelmesi için yalnızca uygun bir yere takılması gerekir.

Sahte kamera acemi suçluları caydırıcı özelliği ile bilinir. Gerçek alarm sistemine sahip olmak istemeyen kişiler sahte güvenlik kameraları kullanılabilir. Deneyimsiz kişiler için kamera bulundurmak engelleyici bir yöntemdir.

Sahte Kamera Kullanmanın Önemi

Caydırıcı kamera gerçek gibi görünür. Ancak görüntü alma özelliği bulunmaz. Farklı şekil ve büyüklüklerde sahte güvenlik kamerası modelleri bulunur. Kişiler işlerine uygun olan modelleri tercih edebilir. Bu kamera sistemlerinde yanıp sönen kırmızı ışık vardır. Bu kırmızı ışık insanlarda mekanda bir güvenlik sistemi olduğu algısı yaratır.


Tüm bu özellikleri nedeni ile sahte güvenlik kameraları suçluları engelleme özelliğine sahiptir. Bunun yanında normal güvenlik kameralarına göre çok daha uygun fiyatlıdır. Görünüm bakımından normal kameralara benzerdir. Bu nedenle insanlarda normal güvenlik sistemi algısı yaratır. Sahte güvenlik kameralarını sitemizden satın alabilirsiniz.

Sahte Kamera ve Caydırıcı Kamera ürünleri için tıklayınız.

GÜNCEL FIRSATLARIMIZDAN HABERDAR OLMAK İÇİN KAYIT OLUN!

İcom Güvenlik Teknolojileri © 2022 - Copyright.
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?