Bakıcı Kamera Sistemi Neden Gereklidir?
Bakıcı Kamera Sistemi Neden Gereklidir?

Bakıcı Kamera Sistemi Neden Gereklidir?

Bebeğine siz yokken bakması ve onunla vakit geçirip ihtiyaçlarını karşılaması için bir bakıcı aldığınızda güvenlik önlemi olarak bakıcı kamera sistemi kurulması çok doğal haklarınızdan bir tanesidir. Ülkemizde tamamen yasal olan bakıcı kamera sistemleri kurulumu ile ilgili olarak cihazları almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Piyasada birbirinden farklı modelleri bulunan bebek kamerası seçerken zorlanma durumu yaşamında bilinen. Çünkü birbirinden farklı gibi görünse de temel özellik olarak aynı işlevi gören bebek kameralarında neye dikkat edileceği çok önemlidir.

 

Bebek Bakıcı Kamera Sistemi Nasıl Olmalıdır?

İhtiyacınız olan kapsama göre bir mesafe belirlemek ve bu doğrultuda evin büyüklüğüne göre bir kamera sistemi tercih etmek en önemli unsurlardan bir tanesidir .Bunun dışında hem sizin sesinizi hem de bebeğin sesini duyabileceğiniz şekilde çift yönlü bir ses sistemine sahip olan bebek bakıcı kamera sistemi çok işinize yarayacaktır. Elektrik ile çalışan ya da pil ile çalışan kamera sistemlerinde pil ömrünün dayanıklı ve uzun olmasına dikkat edilmelidir. Bunun dışında şarj edilerek kullanılabilen bebek kameraları kullanıyor iseniz bunun da gerekli güvenlik önlemleri alınarak şarjda takılı olması gerektiğini unutmamak gerekir.

 

Bakıcı Kamerası İçerisinde Bulunan Fonksiyonlar

Elektronik cihazı arasında herhangi bir şekilde çakışma olmamasını sağlamak için kamera sisteminin kurulacağı ortamdaki elektronik cihazlarda göz önünde bulundurarak bir kamera seçmenizde fayda vardır. Günümüzde üretilen bakıcı kamera sistemlerinde müzik sisteminin bulunduğu da görülmektedir.
 
Bu monitörü yerleştireceksiniz yeri baz alarak bebeğinizin uyku durumunda onun en sevdiği müziği uzaktan müdahil ederek kamerasından açabilirsiniz. Herhangi bir IP çakışması yaşanmaması için de Wi-Fi kullanımı olan kamera sistemlerinde alt yapısı yüksek bir GHz ye sahip olan internet kurumlarını yaptırmanız önemlidir.

GÜNCEL FIRSATLARIMIZDAN HABERDAR OLMAK İÇİN KAYIT OLUN!

İcom Güvenlik Teknolojileri © 2022 - Copyright.
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?