ADRESLİ YANGIN SİSTEMİ


ADRESLİ YANGIN SİSTEMİ

ADRESLİ YANGIN SİSTEMİ FİYATLARI

Adresli yangın sistemleri fiyatlarında en önemli etken, ürün marka, model ve kalitesine göre fiyatları değişmektedir. Sitemizde bu ürün çeşitlerini bulabilirsiniz.

Konvansiyonel sistemlerdeki gibi adresli yangın alarm sisteminde bölge hatları yoktur. Bu sistemde dedektörlün bağlandığı loop (çevirim)  hatları bulunur. Yangın Panelinden bir kablo çıkışı olur ve sıra ile algılama elemanlarını (adresli duman dedektörü, adresli ısı dedektörü, adresli sıcaklık artış hızı dedektörü, adresli giriş modülü, adresli çıkış modülü, vs.) sistemde dolaşır. Kullanılan toplam algılama sensör vs. sayısı eğer kullanılan adresli sistemin bir çevriminin kapasitesinden azsa son algılama elemanından sonra kablo tekrar adresli yangın algılama paneline geri getirilirmesi yapılır.

Bir çevirimin kapasitesinin üzeri algılama elemanı kullanılmışsa eğer ikinci bir çevirim kablosuna geçilmesi için kablo tekrar panele gelir. Bir çevrim (loop) hattına kapasitesi oranında dedektör ya da buton bağlanabilir. Genellikle adresli yangın alarm sistemlerinde bir çevrimin kapasitesi 120 algılama elemanı civarıdır. Günümüzde elektronik teknolojisinin ve kullanılan elektronik sistemlerin gelişimiyle beraber artık bu kapasite oranı 200 ve üzeri sayılara çıkmaktadır.

Gösterilen: 1 ile 14 arası, toplam: 14 (1 Sayfa)

GÜNCEL FIRSATLARIMIZDAN HABERDAR OLMAK İÇİN KAYIT OLUN!

İcom Güvenlik Teknolojileri © 2024 - Copyright.
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?