GÜVENLİK KAMERASI

Alt Kategoriler


GÜVENLİK KAMERASI

Güvenlik Kamerası Seti

Güvenlik kamerası seti her anlamda insan hayatı için önem taşır. Geçmişten günümüze alınan güvenlik tedbirleri hiç değişmemiştir. Bu amaca yönelik insanlar evlerinde ve işyerlerinde gerekli tedbiri almıştır. Günümüzde alınan en iyi tedbir ise güvenlik kamerası seti kullanmaktır. Hem kötü niyetli kişileri caydırıcı niteliği hem de korunmak isteyen kişilere somut deliller sunuyor olması büyük bir avantajdır. Güvenlik kameralarının tercih edilmesinde pek çok etken vardır. Kompakt özellik taşıması, kolay monte edilebilir olması ve kısa süre içerisinde aktif hale geçmeleri kişilerin güvenlik kamerasını tercih etmelerinin birkaç sebebidir.

Güvenlik kamerası setlerinin bakım maliyetinin düşük olması ve uzun aralıklarla bakımlarının yapılması da tercih sebebidir. Bununla birlikte kameranın çalışması için sürekli kontrol etmeye veya uzaktan müdahale etmeye de gerek yoktur. Çünkü yeni teknolojik özelliklere sahip güvenlik kamerası modelleri gelişmiş algoritmaları neticesinde hareket tespit etme olanağına sahiptir. Bu sayede çok fazla ziyaret etmediğiniz mekanlara da rahatlıkla güvenlik kamerası taktırabilirsiniz.

Güvenlik Kamerası Fiyatları

Güvenlik kamerası fiyatları tekli olarak satılabildiği gibi set halinde de satılabilir. Son zamanlarda üretilen güvenlik kameraları son teknolojik trendleri ile üretildiği için her türlü mekânda rahatça kullanılabilir. Bu sayede hiçbir şekilde risk kalmaz. Bu sayede maliyeti düşürmek de mümkündür. Bilindiği üzere bazı mekanların birden fazla giriş çıkışı mevcuttur ve bu durumda 24 saat izlenmesi gereken pek çok konumu vardır. Ofis ortamlarında güvenlik kamerası setleri tam anlamı ile kurtarıcı olmaktadır. Güvenlik setleri tüm kayıtları tek bir bilgisayara bağlayarak izlenme olanağı verdiği için en iyi çözümü sunmaktadır.

Güvenlik kamerası fiyatları setlere göre değişkenlik gösterir. Evde kullanmak için de olsa ofis için de olsa tekli alabileceğiniz güvenlik kameraları da vardır. Tekli kameralar çocuk odasına, salona, girişe ve balkon gibi rahat erişim sağlayacağınız alanlara monte edilebilir. Caydırıcı niteliği bulunduğu için evinizi ve yokluğunuzda evin kontrolünü sağlayabilirsiniz. Sisteme interneti bağlayarak kolaylıkla izleme sağlayabilirsiniz. Böylece anlık olarak telefondan, tabletten veya bilgisayardan görüntüleri izleme olanağı bulabilirsiniz. Dolayısı ile sabit bir IP ihtiyacı duymazsınız.

Dilerseniz tatilde dilerseniz işyerinde kullanabileceğiniz güvenlik kameraları ile hiç aklınız kalmadan işinizi halledebilirsiniz. Güvenlik kamerası fiyatları yüksek çözünürlüğe göre fiyatları değişir, işyerinizde ya da evinizde olan tüm işlemleri kayıt altına alabilirsiniz bu şekilde. Özellikle para giriş çıkışının bulunduğu alanlarda bu tür yüksek çözünürlüklü kameralar çok sık tercih edilir. Para, çek, senet, plaka ve diğer kıymetli eşyaları korumak adına bu cihazları tercih edebilirsiniz. Böylece kendinizi güvence altına alarak kazalara ve hırsızlığa karşı işinizi garantiye alabilirsiniz.

Her Amaca Uygun Güvenlik Kameraları

Yaşam alanlarında kullanmak üzere her amaca yönelik güvenlik kamerası modeli bulmak mümkündür. Bu kameralar ile kasa, depo, oda, ev, işletme, ofis ve otopark gibi alanları güven altına almak son derece mümkündür. İş hayatında yoğun olan bireyler güvenlik tedbiri alma hususunda kararsız kalmaktadır. Mesai saatinde boş kalan evler ya da mesai bitiminde kapatılan dükkanlar sizi endişeye sürüklemesin. Güvenlik kamerası taktırarak amacınıza yönelik kamera kullanabilirsiniz.

Güvenlik kamerası çalışan anneler için de ekstra avantaj sunar. Çocuğuna bakıcı bulup çalışmak isteyen anneler hiç tanımadığı birine çocuğunu emanet ederken güvenlik kamerasından destek alırlar. Çocuk odasına ya da salona daha doğrusu çocuğunuzun bakıcı ile en çok vakit geçirdiği alanlara güvenlik kamerası takarak işyerinden çocuğunuzu gözetleyebilirsiniz. Böylece aklınız kalmadan çocuğunuzu bakıcıya emanet edebilirsiniz. Güvenlik kameralarının pek çoğunda hareket algılayıcı sensörler yer aldığı için ortaya çıkabilecek riskler için en iyi şekilde önlem almanıza yardımcı olur.

Depo ve işyeri gibi alanlarda kullanılan güvenlik kameraları en ufak bir harekette dahi cihaz bildirim göndererek size görüntüyü anlık olarak iletir. Böylece mekânda siz bulunmasanız da hırsızlık ya da diğer durumlardan haberdar olabilirsiniz. Vakit kaybetmeden kolluk kuvvetleri ile iletişime geçerek gerekeni yapabilirsiniz. Dolayısı ile güvenlik kameraları kötü niyetli kişilerden sizi, ailenizi, evinizi ve işyerinizi korur. Böylece korkusuz ve sorunsuz bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz güvenlik kamerası modellerine firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Güvenlik Kamerası Seçenekleri

Güvenlik kamerası gelişen teknolojinin de etkisi ile kullanıcılarına farklı seçenekler sunmayı başarır. Sabit açıdan görüntü alabilen modellerin yanı sıra 360 derece dönerek görüntü alabilen kameralar da mevcuttur. Kameraların yerinin bilinmemesi kameralara karşı müdahale edip art niyetini gerçekleştirmek isteyen kişileri caydırır. Böylece olası kazaların ve olumsuz durumların gerçekleşmesine el vermeden gereken müdahaleyi yapabilir, karşı tarafın cezasının verilmesini de sağlayabilirsiniz.

Set halinde satın alınan güvenlik kameralarında kayıt cihazları da aynı pakette sunulur. Bu durumda uzun süreli kayıtlar için disk cihazını kullanabileceğiniz anlamına gelir. Dolayısı ile yaşam alanını uzun saatler boyunca kayıt altına alarak güvenliği sağlayabilirsiniz. Özellikle dış mekanlar için üretilen güvenlik kameraları her türlü dış etkene karşı dayanıklı olduğundan kullanım esnasında sıkıntı yaratmaz. Yağmur, sel, kar ve dış darbelere karşı dirençli olan kameraları kullanarak dış mekanların da emniyetini sağlayabilirsiniz.

Ev güvenlik kameraları 360 derece dönen yapısı ile panoramik yapısıyla tek bir cihazla kayıt tutabilir. Böylece farklı setlere gereksinim duymadan tek bir kamerayla evinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Ev için üretilen kamera modelleri ampul gibi tasarımlarda üretilebildiği için evde kamera olduğundan yalnızca siz haberdar olursunuz. Böyle panoramik görüntü araçları görüntü almak için dönmeye gerek duymaz böylece varlıkları belli olmaz. Evlerde kullanılan güvenlik kamerası modelleri sabit disk yerine SD kartta saklanabilirler.

Güvenlik kameraları oldukça iyi gelişime sahip olduğu için kayıtları sıkıştırma yani sabit disklerde daha fazla görüntüye izin verme olanağına sahiptir. Gerek duyulduğunda videoları eski formatına çevirerek de size tekrar sunar. Yetkili olarak atayacağınız birden fazla kişiye de kayıtları gönderme imkanını elde edebilirsiniz.

Güvenlik Kamerası Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

Güvenlik kamerası almak isteyen herkesin endişe duyduğu bazı konular vardır. Öncelikle ihtiyaca yönelik olarak ürün seçimi yapmalısınız. İşyeri için bir güvenlik kamerası bakıyorsanız set halinde satılan ve farklı konumlara yerleştirilebilen kameralar daha çok işinizi görecektir. Toplu alım yapacağınız için set almak daha avantajlı olabilir. Satın alma esnasında kayıt süresini de önceden belirlemeniz daha iyi olur. İşyerinde kullanmak üzere her türlü detayı kaydetmesi amacıyla kamera almak istiyorsanız 5 megapiksel güvenlik kamerası almak daha iyi olur. Çünkü bu modeller hem yüksek çözünürlüklüdür hem de her detayı en ince ayrıntısına kadar kaydeder.

Sıkça ziyaret etmediğiniz depo ya da bağ evi gibi mekanlara güvenlik kamerası bakıyorsanız hareket sensörlü güvenlik kameraları daha büyük avantaj sunar. Çünkü bu sistemler çalışmak için herhangi bir sisteme gereksinim duymazlar. İzlediği noktada herhangi bir şekilde hareket fark ettiklerinde cihazınıza bildiri gönderirler. Böylece kolluk kuvvetleri ile derhal iletişime geçmeniz mümkün hale gelir. Satın alacağınız modele karar verdikten sonra fiyat araştırması yapabilirsiniz. Çünkü fiyatlar modellere göre değişkenlik gösterir. Set halinde üretilen paketler duruma göre daha uygun fiyatta satışa sunulur. Sizin seçtiğiniz ürünü daha önce alan müşterilerin yorumlarını da inceleyerek kesin karar verebilirsiniz. Bunun için siz de uğraşmadan kaliteli bir şekilde güvenlik kamerası temin etmek istiyorsanız firmamızı ziyaret edebilirsiniz.

Güvenlik Kamerası Kullanmanın Faydaları

Pek çok uzman yaşam alanlarında gerekli önlemin alınabilmesi için güvenlik kamerası kullanmayı tavsiye eder. Bağımsız olarak çalışan bu ürünler her şekilde önlem almayı sağlayarak somut delil sunduğundan oluşabilecek kazalara da tedbir alır. Caydırıcı güç olmaları tercih edilmelerinde oldukça etkilidir. Pek çok modelde gece görüşü olduğu için 7/24 güvenlik sağlar. Tek seferlik ödeme gerçekleşmesi ve uygun maliyetlere sahip olması kullanıcılar için büyük avantajdır. Güvenlik kameralarının bakım maliyeti ise yok denecek kadar azdır. Çünkü bakıma çok fazla gereksinim duymazlar. Yılda bir kez bakım onarım yaptırmak yeterlidir. Doğa olayları dahi kameraların görevlerini yerine getirmesine engel olmaz.

Güvenlik kamerası kurulumu da oldukça kolaydır. Teknoloji ile aranız iyiyse kurulumu gerçekleştirirken hiç zorluk yaşamazsınız. Firmamızın size göndereceği kullanma kılavuzu ile başka bir kaynağa gerek duymadan kameranın kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Güncel son teknolojiye uyumlu tasarlanmış güvenlik kameralarında eski kayıtları sıkıştırarak kullandığınız için yeni kayıtlara da yer açabilirsiniz. Güvenlik kameraları günümüzde çok sık kullanılan bir ürün olduğu için yedek parça ve tamir konusunda da sıkıntı yaşamazsınız. Bu sayede vakit bulamasanız bile sizin yerinize cihazın kurulumunu yapabilecek firma bulabilirsiniz.

Güvenlik kameralarının en önemli yararı internet bağlantısını desteklemesidir. Böylece geleneksel cihazlarda görülen IP sorunu da çözüme kavuşturulmuş olur. Güvenlik kamerasının bir diğer faydası da her an istediğiniz süre boyunca telefonunuzdan ya da diğer cihazlarınızdan görüntüleri görüntüleyebiliyor olmanızdır.

Güvenlik Kamerası Taktırmanın Avantajları

·         Güvenlik kamerası taktırdığınız zaman evinizi ya da işyerinizi gönül rahatlığı ile boş bırakabilirsiniz. Böylece hem kendinizi hem sevdiklerinizi güvende hissettirirsiniz.

·         Güvenlik kamerasının olduğunu gören hırsızlar daha çabuk cayarak kötü bir niyetle mekâna yaklaşmaktan vazgeçerler.

·         Gözetim altında tutmak istediğiniz herhangi bir alanı siz uzakta olsanız bile güvenlik kamerası sayesinde güvende tutabilirsiniz.

Güvenlik Kamerası Satın Alma İpuçları

·         Otomatik netleme özelliğine sahip güvenlik kameraları daha iyi görüntü sunacağından bu ürünler tercih edilmelidir.

·         360 derece izleme, HD görüşü ve gece görüşü gibi kriterlerin olmasına dikkat etmelisiniz. Bu tür kameralar daha uzun ömürlü olarak kullanılabilir.

·         Yatay ve dikey hareket kabiliyetine sahip kameralar daha etkilidir.

·         Karanlık mekanların gözetilmesi için kızılötesi özelliğe sahip kameraların tercih edilmesi daha iyi olacaktır.

Güvenlik Kamerası Kaç Gün Boyunca Kayıt Yapar?

Kameranın kaç gün kayıt yapacağı seçilecek kameranın disk alanı ile ilgili bir durumdur. Sabit diskin hafızasına göre kayıt süresi değişecektir. Ortalama olarak 128 GB kayıt almak mümkündür. Yeni nesil kameralar eski kayıtları sıkıştırdığı için yeni videolara daha fazla yer kalır.

Güvenlik Kamerası Nasıl Kurulur?

Set halinde kamera temin ediliyorsa, kurulum kabloların merkeze çekilmesiyle başlar. Önce kayıt cihazı izlenmesi gereken merkez yere konumlandırılır. Sonrasında güvenlik kameraları istenen yere yerleştirilir. Paketin içinden çıkan kablolama da yapıldıktan sonra gereken test yapılır. Sonrasında monitöre ve internete bağlanarak takip başlatılır. Normal tekli kameraları da kullanma kılavuzunda yer alan adımlara göre kurulumu gerçekleştirmek mümkündür. Ev tipi kameralar da fişe takılıp mobil uygulaması açıldıktan sonra çalışmaya başlar.

Güvenlik Kamerası Nasıl İzleme Yapar?

Sahip olduğunuz güvenlik kamerasını izlemek için kurulum esnasında kullanmış olduğunuz uygulamayı kullanabileceğiniz gibi görüntüleri aktarmış olduğunuz monitörde de izleyebilirsiniz. Bu tür uygulamalara kullanma kılavuzundan erişebilirsiniz. Geçmiş görüntülere de aynı yöntemler ile ulaşabilirsiniz.

Güvenlik Kamerası Çalışma Prensibi

Güvenlik kameraları standart kamera prosedürü ile çalışır. Saniyede ortalama 24 fotoğraf çekerek bunları video haline getirir. Sonrasında bu videoları sabit diskte tutarak lazım olduğu anlarda izlenmesi için saklamaktadır. Bazı modeller ses kaydı da alabilir.

Güvenlik Kamerası Kaç Megapiksel Olmalı?

Kullanıcının amacına yönelik olarak megapiksel seçimi yapmak doğru olacaktır. Tüm detayları kayıt altına almak istiyorsanız 12 megapiksel ve 4k çözünürlüğe sahip kameraları satın almanız daha doğru olur. Şantiye gibi büyük geniş alanlarda kamera kullanacaksanız yaklaştırma özelliği bulunan kameraları tercih etmeniz daha doğru olur. Normal şartlar için de 1080p görüntü alma olanağına sahip 2 ve 5 megapiksel cihazları tercih edebilirsiniz. 

Gösterilen: 1 ile 106 arası, toplam: 106 (1 Sayfa)

GÜNCEL FIRSATLARIMIZDAN HABERDAR OLMAK İÇİN KAYIT OLUN!

İcom Güvenlik Teknolojileri © 2024 - Copyright.
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?