KAMERA KABLOSU FİYATLARI


KAMERA KABLOSU FİYATLARI

Kamera Kablosu Fiyatları

Kamera kablosu fiyatları kamera kablosu çeşitlerine göre değişmektedir. Bunlar kendi aralarında ucuzdan pahalıya sıralanmaktadır. Ancak hangi kablonun size en uygun olduğunu ve hangisinin size en fazla avantaj sağladığını bilmek gerekir. Bu nedenle, kamera kablosu fiyatları ve çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmanız önem arz eder. Şimdi kablo çeşitlerine bir göz atabiliriz.

Kamera Kablosu 2+1

Kamera kablosu 2+1 ve 4+1 çeşitlerle üretilir. Güvenlik kamera kablosu 2+1 çeşidi olan ürün görüntü ve enerjiyi taşır. İnsanların kurulum sırasında karşılaştığı en yaygın sorunlardan biri de kablo seçimi olmaktadır. Bu detay, görüntülerin kalitesini belirlediği ve kameralarınızı yerleştirebileceğiniz mesafeyi belirlediği için çok önemlidir. Güvenlik kamera kablosu 4+1 olan ürün ses, görüntü ve enerjiyi taşır. Sesli kamera kullanılan yerlerde bu kamera kablosu kullanılır. Güvenlik kameralarının DVR ve NVR kayıt cihazına bağlantısı bu şekildeki cctv kablolar ile gerçekleştirilir. Güvenlik kameralarının kablolama mesafelerine ve çözünürlüğüne bağlı olarak çeşitli kablolar arasından seçim yapmak mümkündür.

Güvenlik Kamera Kablosu, CCTV Kablo, RG59, RG6 ya da Koaksiyel Kablo

Güvenlik kamera kablosu çeşitleri listesinde cctv kablo, rg59, rg6 ve koaksiyel kablolar da vardır. Güvenlik kamerası kurulum çözümünüz zaten daha sağlamsa, kat etmek istediğiniz mesafelere bağlı olarak kuruluma Cctv kablo,RG59, RG6 gibi kabloları da dahil edebilirsiniz. RG59 ile 4MP kalitesinde 500 metreye kadar gidebilirken, RG6 ile 2MP’ye eşdeğer FULL HD kalitesinde 1000 metreye kadar gidebilirsiniz. Bu kabloyu gerilim kablolaması ile dubleks olarak da kullanabilirsiniz.

Her iki durumda da video sinyallerini birleştirmek için 1 kuplör veya 2 adede kadar küplör takma fırsatınız vardır. Ancak bu durum kullanmış olduğunuz kameranın türüne bağlı olacaktır. Örneğin PTZ kameralar motorlu bir bağlantıya sahip olmanıza izin vermez. Bir kuplör eklediğinizde sinyal problemi ile karşılaşmanız da söz konusu olabilecektir. Bu nedenle kameranın türüne göre uygun olan bir kamera kablosu seçmeniz oldukça önemlidir.

Koaksiyel kablo, güvenlik kameralarında kablolama mesafelerinin uzun olduğu durumlarda ya da tesisatınızın kaliteli olmasını istediğiniz zamanlarda kullanılır. RG59, çok daha manevra kabiliyetine sahip esnek bir kablo olduğu için düşük maliyeti ve çok yönlülüğü nedeniyle en yaygın kullanılan koaksiyel kablo türüdür. Güvenlik kameralarının kurulumunda kullanılan en popüler seçimlerden biridir. RG6 ise yukarıda da bahsettiğimiz gibi daha fazla mesafeleri mümkün kılan bir kablo çeşididir.

Kamera Kablosu Alırken Dikkat Edilemesi Gereken Hususlar

Kamera Kablosu farklı ihtiyaca göre ister 50 metre ister 500 metreye kadar makaraya sarılıp satışa sunulan seçenekleri bulunur. Projelirinize göre kamera kablolarının farklı uzunluklara bağlı olarak satın alınabilir. Bununla birlikte kamera kablosu nasıl bağlanır? Gibi farklı sorular da montajcılar ve son kullanıcılar tarafından sık sık sorulur. Bu kablolarda bağlantı şekli basit ve kolaydır. Fakat bazen teknik konularda bilgi sahibi değilseniz uzmandan yardım alarbilirsiniz.

Kamera kablosu satın alınırken, metrajına, marka ve kalite olarakta da dikkat edilmesi gerekir. Kullanacağınız kameradan alacağınız performansın kaliteli olması için bu etkenler önemlidir. Kablo çeşitlerinde farklı görüntü kalitesi metrajlarına uygun olarak imal edilen kablo seçenekleri vardır. Cctv kablo görüntü sinyalini performanslı bir şekilde iletebilen ve metrelerce uzaklığa ileten kabloları tercih etmelisiniz. Ayrıca, kamera sistemlerinize uygun kabloları tercih etmenizde sizin için çok önemli bir konudur.

Güvenlik Kamerası İçin UTP ya da FTP Kablo

Güvenlik sistemleri kablo yapılandırılması söz konusu olduğunda günümüzde en yaygın olanları ip kamera kablosu yada cat6 kablo UTP veya cat6 FTP kablolardır. Bu kabloları kullanarak kolaylıkla montaj işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. UTP ve FTP kablolar için iki farklı model vardır. Birincisi alüminyum alaşımlı, ikincisi ise yüzde 100 bakır olan modeldir. İkincisi tamamen bakırdan yapılmaz, ancak çoğunlukla bu iletkenin bileşimi, video ve montaj iletiminde daha fazla mesafeyi garanti eden bakırdır.

Çeşitleri olmasına rağmen en iyi seçenek %100 bakır kullanmaktır. Bu sayede 4K video kalitesinde bile 300 metre ve üzeri mesafelere ulaşmanız mümkündür. Ayrıca bu kamera kablosu sayesinde kurulumunuzda daha az problem yaşarsınız. Böylece düşük kaliteli bir kablo tesisatı sorunlarının da önüne geçmiş olursunuz.

UTP kablolama ile kablolama çekimlerinde yetersiz kalırsanız, sinyalin bozulmaması için tesisatınıza tek bir kaplin takabilirsiniz. Ancak Full HD kalitesinde bir kamera kullanıyorsanız, kurulumunuzda 2 adede kadar kuplör kullanabilirsiniz. Fakat kızılötesi devreye girdiğinde video alımını durdurabileceğinizi veya arızalar yaşayabileceğinizi unutmamalısınız.

Güvenlik Kamera Kablosu İçin HDMI Kablolar

Güvenlik kamera kablosu olarak HDMI kablolar da sıklıkla tercih edilir. Bu kablo modelleri DVR ve NVR’yi yüksek çözünürlüklü bir ekrana veya monitöre bağlamak için kullanılır. HDMI, yüksek çözünürlüklü multimedya arayüzü anlamına gelir. Bu kablo çeşidi sadece yüksek çözünürlüklü video iletimine değil, aynı zamanda ses iletimine de izin verir. CCTV’de ya da herhangi bir güvenlik ürününde mikrofon bulunuyor ise izleme merkezi için HDMI kablo kullanımı ideal bir seçim olacaktır. Bu kablolar ayrıca entegre mikrofonlu kameralar için de kullanım olanağı sağlamaktadır.

HDMI kabloları, görüntü aktarımındaki güvenilirlikleri ve iyi kaliteleri nedeniyle en yaygın olanı 5 metrelik HDMI kabloları ve 10 metrelik HDMI kabloları olmak üzere farklı uzunluklarda üretilir.

Gösterilen: 1 ile 26 arası, toplam: 26 (1 Sayfa)

GÜNCEL FIRSATLARIMIZDAN HABERDAR OLMAK İÇİN KAYIT OLUN!

İcom Güvenlik Teknolojileri © 2024 - Copyright.
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?